Document

Lettre du pape Jean-Paul II à Marek Skwarnicki (1992)

Source

Jean-Paul II (transcription et annotations de Marek Skwarnicki), Pozdrawiam i błogosławię. Listy prywatne papieża, Świat Książki, Bertelsmann Media, Varsovie, 2005 [ISBN 8324701281, ISBN 8324701613, OCLC 69488019], p. 106, lettre du 8 décembre 1992.

Pages liées

Position de l’Église
 

 

 

Lettre du pape Jean-Paul II à Marek Skwarnicki, 8 décembre 1992.

 

8.12.{1992 r.}

8.12.{1992 r.}

+ Drodzy Państwo !

Otrzymałem życzenia, opłatek i dwa listy, jeden od Męża, drugi od Żony. Dziękując za to wszystko, pragnę odwzajemnić się na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Niech wyrazem tego będzie też opłatek wigilijny.

 

Pani Zofii dziękuję za wszystko, co łączy się z Mediugorje. Ja też codziennie pielgrzymuję tam w modlitwie i łączę się w modlitwie z Wszystkimi, którzy tam się modlą – albo stamtąd czerpią wezwanie do modlitwy. Dziś to wezwanie zrozumieliśmy lepiej. Cieszę się, że naszym czasom nie brakuje ludzi modlitwy i apostołów.

Panu Markowi dziękuję za oba wiersze (pieśni) – ten z Huty i ten dla Łagiewnik. Podzielam troskę o Tygodnik, co dzień polecam Bogu to środowisko. Panu Markowi życzę daru otuchy i zdrowia

JPaweł II

Christus natus est nobis !
Venite, adoremus !

Jan Paweł II papież

Z życzeniami i błogosławieństwem
na Boże Narodzenie
1992

Je remercie Zofia pour tout ce qui concerne Medjugorje. Je suis également un pèlerin quotidien là-bas par la prière et je me joins aux prières de tous ceux qui y prient — ou qui entendent l’appel à la prière de ce lieu. Aujourd’hui nous avons une meilleure compréhension de cet appel. Je suis heureux que notre époque ne manque pas d’hommes de prière et d’apôtres.

 

Documents  |  Livres  |  Index thématique  |  Liens externes  |  Contact